Leki warte 10 mln złotych zabezpieczono przez wywozem za granicę

Blisko 130 funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku i przy współpracy z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym, rozbiło zorganizowaną grupę działającą na terenie województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

W przeszukiwanych miejscach zabezpieczono farmaceutyki warte 10 milionów złotych.

W ramach przeprowadzonej akcji zabezpieczono dowody w postaci m.in. ksiąg rachunkowych, sprzętu elektronicznego, a także znacznej ilości leków, których wartość wstępnie oszacowano na ok. 10 milionów złotych. Generalny Inspektor Informacji Finansowej „dokonał blokady środków finansowych na wszystkich ustalonych rachunkach bankowych należących do podmiotów uczestniczących w tym procederze.”

Funkcjonariusze policji po ustaleniu, że na terenie Gdańska funkcjonuje grupa przestępcza zajmująca się przestępstwami określanymi jako proceder odwróconego łańcucha dystrybucji produktów leczniczych, bezzwłocznie podjęła współpracę z pomorską KAS w celu skutecznego zakończenia nielegalnej działalności. Czynności realizacyjne funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w dalszym ciągu trwają – wskazywała rzeczniczka gdańskiej IAS.

Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gdańsku.

Czytaj więcej > dziennikbaltycki.pl – kliknij.

Brak komentarzy
Zostaw komentarz
Imię
E-mail
Adres strony www