Na tę ustawę czekamy od lat! Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego.

Wczoraj (12 lutego 2019r.) rząd przyjął projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego. Projekt przewiduje m.in. zwiększenie uprawnień inspekcji farmaceutycznej oraz sankcji pieniężnych i karnych za łamanie przepisów. Wszystko to ma ułatwić walkę z tzw. „mafią lekową”.

 

To bardzo ważna ustawa, czekamy na nią od lat. Liczymy, że odstraszy przestępców, którzy do tej pory okradali pacjentów z leków ratujących życie i zdrowie. Martwi nas część dotycząca sprzedaży wysyłkowej skierowanej do pacjentów niepełnosprawnych, bo Ci nigdy nie zgłaszali takiej potrzeby. Zgłaszali natomiast wielokrotnie, że pomoc państwa jest nieadekwatna do ich potrzeb. Wygląda na to, że po raz kolejny przeprowadzane są zmiany niekonsultowane ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, które bardzo ostro krytykowane są przez środowisko farmaceutów. Nie bez powodu przewidują, że zmiany te wpłyną pozytywnie jedynie na apteczne sieci posiadające platformy internetowe, które w coraz większym stopniu, mimo zabezpieczeń wynikających z tzw. „Apteki dla Aptekarza”, przechodzą w ręce zagraniczne (kliknij, aby przeczytać więcej) – Marcin Wiśniewski, założyciel Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek.

 

Rząd przyjął bardzo ważną ustawę, ustawę, która jest wymierzona w tzw. mafię lekową, która powoduje poważne zagrożenie dla setek tysięcy Polaków, którzy potrzebują leków ratujących zdrowie i życie – Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

 

W MEDIACH:

Zostaw komentarz
Imię
E-mail
Adres strony www