Jakim jest Pan narodowcem, Panie Jakubie…?

„Jakim jest Pan narodowcem Panie Jakubie” zapytał Marcin Wiśniewski (prezes ZAPPA) po poniższym poście posła z Konfederacji, którego poniosła fantazja w formułowaniu wniosków z danych dotyczących liczby aptek zamkniętych od momentu wprowadzenia „Apteki dla Aptekarza”. Dane te zostały we wczorajszym pseudo-raporcie aptek sieciowych o którym pisaliśmy w poprzednim artykule: https://aptekarze.org.pl/ada-przyczyna-spadku-liczby-aptek-pharmanet-odwraca-kota-ogonem/

LINK DO POSTA: https://www.facebook.com/KuleszaPL/posts/2273920476253751

Czy Pańskie konsultacje poprawek podczas Komisji Deregulacji z dyrektorem izraelskiej SuperPharm (na zdj. poniżej), które miały pomóc tej sieci założyć w Polsce kolejne setki aptek, to w interesie narodowym? Ale którym – narodowym, Panie Pośle? Szef SuperPharm chwalił się w Haaretzu, że dzięki ekstremalnym zyskom w Polsce (u nas chyba nie płaci podatków…) stać go na obniżanie cen leków dla obywateli Izraela (tu: https://www.haaretz.com/…/legislation-may-block-super…). Ustawa nie miała zwiększać liczby aptek w Polsce, jak pisze Wyborcza, a Pan podłapuje, tylko zabezpieczyć rynek przed zagranicznym przejęciem. I jest to napisane na pierwszej stronie jej uzasadnienia (tu: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1126). Od 2011r corocznie padało średnio tysiąc polskich i profesjonalnych aptek, a w ich miejsce otwierały się zagraniczne i komercyjne, szkodzące pacjentom, o czym wspominał w swych wyrokach ETS (tu: http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=…). Czemu o tym Pan nie wspomni?

 

Czemu nie napisze Pan, że ponad 70% aptek w Europie działa na zasadach, jakie wprowadziła ta ustawa, że takie są zalecenia ETS, że rządy większości krajów UE bronią swoje rynki właśnie takimi aktami? ŻE VICTOR ORBAN WPROWADZIŁ TAKIE PRZEPISY JAKO JEDNE Z PIERWSZYCH RUCHÓW W 2010 r. i dziś wszystkie apteki na Węgrzech są w rękach węgierskich? Jakim jest Pan narodowcem, jeśli polski rynek chce Pan oddać zagranicznym korporacjom?

 

Fakty są jasne: aptek mamy za dużo i dobrze się dzieje, że ich liczba spada i jest na to masa dowodów. Jeszcze dużo się zamknie. Ale Pan tego nawet nie próbuje zweryfikować. Pan jest a priori, bezrefleksyjnie z drugiej strony, przeciw nam, polskim przedsiębiorcom MŚP, po stronie zagranicznych korporacji. I nie ma Pan, ani nie miał żadnej racji, bo powołuje się Pan na zmanipulowane przez to samo lobby fałszywe wnioski. Mówił Pan, że „sieci pokazują raporty” więc są bardziej przekonujące. Proszę, oto raport polski, ekspercki, oparty na niepodważalnych danych z Eurostat, OECD i in., za każdym razem cytujący źródło danych. Nawet Pana koledzy z sieciowego lobby z tym raportem nie polemizują. Wystarczy spojrzeć na dane, żeby wysnuć wnioski. Proszę przejrzeć i się jasno odnieść – w którym miejscu miał Pan rację? (tu: https://aptekarze.org.pl/…/05/zappa_raport_2019_23_05.pdf).

Brak komentarzy
Zostaw komentarz
Imię
E-mail
Adres strony www